سلام. امروز در این پست می خواهیم یک یا دو کتاب آموزشی در جهت یادگیری اصول تدوین فیلم به شما معرفی کنیم. دیدم نمایشگاه کتاب هم باز شده گفتم کتاب معرفی کنم چون اگه کسی این کتاب و خواست و خوشش اومد راحت می تونه اون رو از نمایشگاه کتاب پیدا کنه.

به ادامه مطلب بروید و نظر هم برای ما بذارید(نظر های تبلیغاتی تایید نمیشه ولی خونده می شه!!)

سلام. امروز در این پست می خواهیم یک یا دو کتاب آموزشی در جهت یادگیری اصول تدوین فیلم به شما معرفی کنیم. دیدم نمایشگاه کتاب هم باز شده گفتم کتاب معرفی کنم چون اگه کسی این کتاب و خواست و خوشش اومد راحت می تونه اون رو از نمایشگاه کتاب پیدا کنه.

کتاب الفبای تدوین فیلم از نشر ساقی نوشته ی روی تامپسون (ترجمه ی محمد گذر آبادی) با قیمت بسیار پایین
کتابی راهنمایی مقدماتی برای کسانی که می خواهند فیلم شان را تدوین کنند. روی تامپسون این کتاب را برای کمک به تازه کاران نوشته است البته که بیان روان متن کاربران حرفخه ای را هم سرشوق می دهد
در این کتاب با زبانی سادهو خالی از اصطلاحات فنی و با استفاده از تصویر و نمودار به شما نشان می دهدکه چگونه می توان بین دو نما، تدوین مناسبی بکنید.
روی تامپسون تهیه کننده و کارگردان مستقلی است که با تلوزیون برلین و موسسه ی گوته در مونیخ همکاری می کند (الفبای نما) دیگر اثر شاخص اوست ت ت ت
سر فصل های کتاب:
-نما ها
-تدوین
-برش
-میکس یا همگذاری
-فید یا محو تدریجی
-انواع پنج گانه تدوین
-قواعد عمومی
-قواعد کاری
کتاب فن تدوین فیلم نوشته کارال رایتس و گوین میلار از انتشارات سروش هم کتاب خوبی برای کاربران حرفه ای تر می باشد که اون رو هم می توانید با قیمت بالا پیدا کنید که بعدا در پست های بعدی در مورد این کتاب و کتاب های دیگری توضیح می دهم و معرفی می کنم (مثل: از نما به نما و.)

آموزش تدوین فیلم با ادیوس (مقدماتی)

فیلم آموزشی ادیوس (قسمت هشتم)

فیلم کوتاه جدید شرکت red Giant

پشت صحنه ی فیلم انتقام جویان (avenger)

پشت صحنه فیلم avengers (انتقام جویان)

معرفی دو کتاب برای یادگیری مباحث تدوین فیلم

کلمات و اصطلاحات تدوین و فیلمسازی(قسمت دوم)

کتاب ,تدوین ,هم ,معرفی ,فیلم ,نمایشگاه ,تدوین فیلم ,این کتاب ,نمایشگاه کتاب ,اون رو ,روی تامپسون

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

عکاس خوب فیلم بین مستر مطالب اینترنتی می نویسم... بازی اندروید سایت سرگرمی وبسایت رسمی وحید هاشمی جامع ترین اخبار و اطلاعات سئو بانک اطلاعاتی